EN

Melih Gökçek’ten Minibüsçü Esnafına Destek

05.09.2019


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye başkanı olduğundan beri, minibüsçü esnafına her zaman destek olduğunu belirterek, “Minibüsçü esnafına ne yapsak az. Hepiniz Ankara’yı bir taraftan bir tarafa götürüyorsunuz. İnşallah bundan sonra da gelecek yönetimle, diğer yönetimlerle olduğu gibi en güzel şekilde çalışacağız” dedi. 

 

Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası’nın, Ankara Ticaret Odası'nda yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda tezahüratlar arasında kürsüye gelen Başkan Gökçek, konuşmasına başlarken, yapılacak seçimlerin, hayırlı olması temennisinde bulundu. 

 

-“Mİnibüsçülerin her zaman yanında oldum” 

 

1994 yılında belediye başkan adayı olduğunda, minibüsçü esnafının zabıtadan kaynaklanan çile çektiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Allah’a hamdolsun ki o gün bugün bitti ve bugüne kadar da Ankara Büyükşehir Belediyesi ile dolmuşçu esnafı, her zaman dost olarak yoluna devam ediyor” dedi. Başkan Gökçek şunları söyledi: 

 

-“Minibüs sayısı sabit kaldı” 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak minibüsçülere yaptıkları en önemli desteğin, minibüs sayısını artırmamak olduğunu belirten Başkan Gökçek, “23 senedir belediye başkanıyım, 1 tane artırmadım, o gün bugün sabit olarak duruyor. Dolayısıyla minibüslerinizin değeri, 1.5’tan 3 trilyona kadar çıktı, helali hoş olsun” dedi. 

 

Başkan Gökçek, kartlı sisteme geçmek istemeyen dolmuşçu esnafıyla ters düşme niyetinde olmadığını da kaydetti. 

 

Başkan Gökçek, belediye başkanı olduğunda, Ankara'nın doğu-batı istikametinde sadece Eskişehir Yolu ve İstanbul yollarıyla bağlı olduğunu ve bunun büyük sıkıntıya yol açtığını hatırlatarak, bu yolları 2 katı genişlettiklerini, daha sonra İncek, Sabancı ve Ankara bulvarlarını yaptıklarını, İstanbul Yolu’na paralel, 5 alt geçitli Batı Bulvarı’nı açtıklarını ve sonuç olarak doğu-batı istikametinde 6 bağlantı yolu açtıklarını anlattı. 

 

Kuzey-güney yönünde bir Anadolu Bulvarı, bir de Şaşmaz’ı açtıklarını, ancak bunların yetmediğine dikkate çeken Başkan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 

"Onun için Allah nasip ederse, yine Bilkent Şehir Hastanesi kapsamında, Eskişehir Yolu’nu Sabancı Bulvarı’na, oradan da Ankara Bulvarı’na 2 noktadan bağlıyoruz. Dolayısıyla kuzey-güney istikametindeki bağlantı sayısı, Anadolu Bulvarı ve Şaşmaz’a ilaveten 2 tane daha olacak. Ankara trafiğini inanılmaz şekilde rahatlatacak. Siz belki bu söylemiş olduğum hatların bazılarından geçecek bazılarından geçmeyeceksiniz ama hatlar dağıldığı için sizin işiniz de kolaylaşacak, Allah nasip ederse bunu önümüzdeki sene sonuna kadar bitiriyoruz.” 

 

Sadece 2016 yılında, Ankara’da Büyükşehir Belediyesi olarak açtıkları yol miktarını 1600 km olarak açıklayan ve bunun 400 kilometresinin köy yolu, 1200 kilometresinin ise bulvar ve cadde olduğunu belirten Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

 

Sözlerinin sonunda, Minibüsçüler Esnaf Odası’nın seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Gökçek, “Minibüsçü esnafına ne yapsak az, hepiniz Ankara’yı bir taraftan bir tarafa götürüyorsunuz. Bundan sonra da gelecek yönetimle, diğer yönetimlerle olduğu gibi inşallah en güzel şekilde çalışacağız. Ama sizden bir isteğim var; İçinizden bir grup seçilecek, diğerleri ona gönül koymasın. Yarın yüz yüze bakacaksınız, burada nasıl dostça bir hava varsa, aynen devam etsin diyorum. Kardeşliğimizi bozmayalım, kardeşliğimize devam edelim inşallah” diye konuşmasını tamamladı.